Drátování poprvé – seznámení

27. dubna 2016 v 22:49 | Cecílie |  Drátování
Drátenictví nevyžadovalo žádné speciální nářadí ani velkou zručnost. Stačily kleště, drát a trochu šikovnosti. Proto se dříve vyplatilo víc drahé keramické nádoby opravit (oplést drátem prasklý hrnec tak, aby se dal ještě používat), než kupovat nové.
Dnes už klasické řemeslo umí málokdo, častěji je možné setkat se s uměleckým drátkováním. Tedy s výrobou šperků, dekoračních předmětů apod. Na Veselém Kopci jsem si loni nechala opravit starou bábovkovou formu od Pana Dráteníka. Ještě stále existují lidé, co staré poctivé řemeslo umí.
Ale i drátkování pro potěchu oka má cosi do sebe. Je to méně známá technika, nevyžaduje drahé vybavení a kdo je trochu trpělivý a zručný, určitě zvládne odrátkovat kamínek. Na začátek to stačí a pak vám to nedá a pokud vás to chytí, začnete zkoušet vejce, zvonečky, ozdoby, šperky, ...


Na internetu najdete dnes spoustu inspirace a pokud máte možnost absolvovat nějaký kurz, pomůže to k rychlejšímu zkrocení neposlušného a kroutícího se drátu.
Vím, že to nejsou ty nejkrásnější na světě, ale nemám tolik času jak by bylo potřeba. A pro mě je důležité, že (snad) udělaly radost a já při jejich vytváření relaxovala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama