Minulé životy... to je věčná otázka

23. května 2016 v 21:44 | Cecílie |  Téma týdne
Zjistit zda opravdu existují nebo ne zatím neumíme. Nelze hmatatelně prokázat něco, co už je minulostí. A pokud něco neexistuje, jak to dokázat? A tak zůstává otázka minulých životů stále otevřená.
Každý uznává argumenty pro nebo proti podle toho, čemu chce věřit. Někdo to neřeší třeba vůbec. Ale snad každý někdy přemýšlel o tom, co bylo před životem, co bude po smrti? Možná důležitější než odpověď je právě odvaha si takovou otázku položit, hledat odpověď a zabývat se věcmi citlivými, třeba i nepříjemnými. Uvědomit si časové omezení naší existence. Někomu pomůže vyrovnat se s konečností života to, že bude věřit v životy další. Pořád však existuje mnoho nejasností nejen o jiných životech a naše touha po pravdě a poznání může pomoci tyto věci objasnit. Ale opravdu chceme na všechno znát jednoznačnou odpověď? Není lepší po té "své" pravdě pátrat a doufat, že je to tak, jak si myslíme?
A co se minulých životů týká, každý si v sobě neseme něco z našich předků, nevíme, jací byli, ale určitě ovlivnili to, jací jsme my. A my zase ovlivníme další, kteří přijdou po nás. Tak to bylo, je a bude, ať už věříme čemukoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 typarinka typarinka | 23. května 2016 v 23:31 | Reagovat

pěkné fandím Ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama