Spokojený život... sen i cíl

30. května 2016 v 10:36 | Cecílie |  Téma týdne
Neznám nikoho, kdo by o takový život nestál. A taky neznám nikoho, kdo by řekl, že spokojený život má. Neexistuje totiž žádná stupnice, podle které to posoudit. Každý má jiná měřítka, co je pro někoho tragédie, jiný bere s nadhledem. A kdy vlastně život posoudit? Jinak bere věci člověk na prahu dospělosti, jinak lidé staří nebo nemocní.
Nejdůležitější asi je, zavčas si uvědomit, co vlastně chceme, zvážit naše možnosti. Sny a realita se mohou rozcházet. Nebát se svá stanoviska přehodnotit, uznat, že v 50 letech už asi kariéru budovat nelze. Na druhou stranu ve 20 je zase vlastní rodina na prvním místě jen u málokoho. Ale je dobré se občas zastavit a nad svou spokojeností v životě se zamyslet. Přemýšlet také o budoucnosti a nejen o tom, co je teď. Myslím, že to je největší chyba. Lidé se často zaměřují jen na přítomnost a neřeší, co bude nebo může být za deset let.
A tak se v našem životě prolínají sny a cíle. Pokud se umíme vyrovnat s tím, když se něco nepodaří, měli bychom být spokojení. Proč tedy většina lidí není? Ono to asi souvisí s tím, že často myslíme víc na to, co se nám nevede, co nám chybí. Věci, které máme, bereme samozřejmě a nevážíme si jich dostatečně a včas. Zkrátka, neumíme být spokojení. Bohužel se nám pak může stát, že spokojený život zůstane nesplněným snem a nedosažitelným cílem, přestože obojí máme na dosah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jennifer Jennifer | Web | 1. června 2016 v 13:36 | Reagovat

Ja som asi vynimka:) mam 24 a rodina ma pre mna najvyssiu cenu:) inak velmi pekny clanok na zamyslenie...

2 Ladd Ladd | 7. června 2016 v 15:45 | Reagovat

[1]: ... jseš vpoho, já teké moc nefandím světoběžníkům, kteří v 38 letech zjišťují, že jim přes všechnu kariééééru ujel vlak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama