Zavři oči a věř... ve svůj sen

9. května 2016 v 21:31 | Cecílie |  Téma týdne
Věřím, že své sny má každý. Jen nemáme odvahu o nich mluvit. Mohli bychom se ztrapnit, stydět, když se nesplní, nebo se bojíme, že uskutečnění přinese zároveň zklamání. Také není čas na snění, máme přece tolik jiných, důležitějších starostí, než probírat sny. Pomalu tak z našeho života mizí a upadají v zapomnění. Jako jeden z těch mých. Vlastně to ani nebyl sen v pravém slova smyslu. Jen taková ta klasická zvědavost, jaké to asi je, stát před filmovou kamerou? Napadlo mě to opět, když jsem v novinách četla, že hledají komparzisty. Měla jsem zrovna čas, tak jsem sebrala odvahu a jela na casting. Bohužel, neúspěšně, ani se neozvali. No nic, přestala jsem přemýšlet o herecké kariéře a věnovala se dál všedním povinnostem.
Jenže oni zavolali! Za několik měsíců mě oslovili pro úplně jiný film a já se skutečně účastnila natáčení. Na pár okamžiků jsem si připadala jako filmová hvězda. To když jsem zkoušela kostým, užívala si asistenci při oblékání, a to nemluvím o česání a vlastním točení. Samozřejmě, že ve filmu nebudu možná ani vidět ani poznat, kdoví jestli jsem se do nějakého záběru vůbec dostala, ale to nevadí. To pro mě není důležité. Důležité je to, že jsem se při natáčení díky dobovému kostýmu ocitla v úplně jiném čase, zažila na vlastní kůži filmařský shon, atmosféru, zmatek, improvizaci, potkala známé herce, pracovala s nimi.
Na chvíli jsem byla součástí velkého světa filmu. Byl to pro mě silný a krásný zážitek. Proto si myslím, že není dobře své sny opomíjet. Alespoň některé bychom se měli pokusit uskutečnit, třeba nejsou tak nesplnitelné, jak se na první pohled zdá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama