Facebook prostě neee!

1. června 2016 v 21:56 | Cecílie |  Pohodové starosti
Tak jsem to zase nedala. Nejde to. Sice už ho mám založený, ale nikdy na něm nevydržím moc dlouho. Facebook mi nesedí z principu.
Od přírody jsem spíše uzavřený člověk a nemám ráda, když mi někdo říká co a jak mám dělat. Raději si o věcech rozhoduji sama. Takže mi hrozně vadí, když mě neustále něco/někdo? nutí, abych sdělila odkud jsem, kde bydlím, jakou školu jsem studovala. Pokud jsem tyto údaje nevyplnila, tak asi proto, že nechci a ne proto, aby se mě na to pořád dokola to otravné okno ptalo. Jasně, že jsem ho skryla, ale nahradilo ho jiné, vybízející popište se, vyplňte informace o sobě a ještě ke všemu skrýt nejde. Dobře, budu ho ignorovat.
Jdu na hlavní stránku a už se to valí: upravit profil, oblíbené, přátelé, aplikace, stránky, skupiny, události. Než to přečtu, zjistím, že mi přišla zpáva, někdo zjistil, že jsem online. Rychle odpovídám, přečtu odpověď na odpověď a prokousávám se dál... k čemu vlastně? Aha, mám si přidat přátele, abych měla víc příspěvků, no ale já nechci mít mezi přáteli lidi, který neznám.
S přáteli často komunikuji mailem nebo si zavoláme, zajdeme na kafe, domluvíme se přes SMS poměrně rychle a snadno. Nepotřebuji teď zrovna nikomu psát. Že bych tedy použila všudypřítomné tlačítko To se mi líbí Komentář Sdílet? Ale mě se to líbit přestává, už jsem tu skoro půl hodiny a nic zajímavého se nestalo. Komentovat ani sdílet nemám co. Nevím, jací jsou přátelé přátel mých přátel a tak na Facebook nechci psát nic důležitého. A na psaní o tom, co se mi honí hlavou opravdu nemám v práci ani doma čas.
Když zjistím, že spolužačka mého syna ze ZŠ vystudovala Masarykovu univerzitu zděšeně hledám tlačítko odhlásit. Kdoví, co dalšího bych se ještě dozvěděla. Tlačítko jsem našla, chvíli to sice trvalo, protože se asi nepočítá s tím, že se lidé odhlašují.
Další návštěvu uskutečním až zase seberu odvahu, počítám tak za půl roku. Nemyslím, že bych mezitím o něco důležitého přišla. Jenže i když jsem se odhlásila, Facebook mě straší dál. Hlavou se mi stále honí otázky: Proč na něm lidé, a ne zrovna málo, tráví tolik času? Co je na tom tak láká? Cožpak nevidí, že je to vlastně o ničem? Nebo jsem to celé vůbec nepochopila?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 6. června 2016 v 12:36 | Reagovat

Protože jsou jiní, než my, proto tam tráví tolik času.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama