Finanční tíseň sousedů

16. června 2016 v 21:35 | Cecílie |  Pohodové starosti
Nejedná se o naše bezprostřední sousedy. Vpodstatě se ani moc neznáme. Bydlí jen ve stejné ulici, kousek od nás. Mají podobně staré děti, potkávali jsme se občas už ve školce, pak ve škole, na ulici, v obchodě. Začali jsme se zdravit, tu a tam prohodili pár zdvořilých vět. Nic víc. Až jednou, loni začátkem prázdnin, na nás paní Sousedka zazvonila. Požádala mě o zapůjčení menší částky peněz. Důvod celkem věrohodně vysvětlila, připojila omluvu a samozřejmě slíbila, že vše vrátí. Tak jsem jí hotovost půjčila. Pral se ve mně dobrý pocit, že jsem pomohla někomu v nouzi s nejistotou, zda peníze vrátí. Naštěstí vrátila a od té doby uběhl už skoro rok.
A paní sousedka na nás nedávno opět zazvonila. Už nešlo o zapůjčení menšího obnosu, ale sumy, kterou běžně doma v hotovosti nemáme. Přiznám se, že mě to zaskočilo. Nevěděla jsem, jak se honem zachovat. Snažila se mi vysvětlit na co peníze potřebuje, jak se stalo, že se dostali do finanční tísně a to je pak člověku trapné odmítnout pomoc. Slíbila jsem, že se poradím s manželem a dám vědět. To jsem také udělala, poradili jsme se a paní sousedce jsem ještě ten den řekla, že mě její situace mrzí, ale peníze jim nepůjčíme.
Aniž bych chtěla, dostala jsem se do celkem nepříjemné situace. Je mi líto, že mají finanční potíže (možná skutečně ne vlastní vinou). Ráda bych jim pomohla, ale půjčit peníze, to je přece jen velké riziko. Nemám sice důvod jim nevěřit, ale stejně tak nemám důvod jim věřit. Možná budou muset svou situaci řešit s odborníkem a půjčka by řešení jen oddálila. Doufám, že to zvládnou i bez naší pomoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama