Proměny zahrady 3. část

26. června 2016 v 22:44 | Cecílie |  Pohodové starosti
Při promýšlení co a jak a kam na zahradě jsem věděla, že jedním z prvních kroků bude udělat dětem pískoviště. Zahradu bylo proto třeba rozdělit na zóny: okrasnou, užitkovou, hrací a odpočívací. Je jasné, že pískoviště nemůže být u záhonu s kytkama. Takže spodní část jsme nechali na běhání a posezení (záhon je jen podél plotu), první velká terasa je vyhrazena pro ohniště a vedle cestičky na druhé straně jsme zřídili pískoviště. To bylo velmi strategické, neboť je tam strom a pod ním stín, na větve se dá pověsit sprcha (využívaná v parných dnech na ochlazení) a provazový žebřík (po němž se dá vylézt nahoru na strom těžko a dolů ještě hůř, takže zabaví děti i staršího věku na poměrně dlouho).
Záhony a skalka se postupně udělaly na zbývajících třech terasách, vlevo a nahoře u plotu pro kytky, vpravo na kulturní plodiny. Z jednoho užitkového záhonu na začátku (pořídila jsem si zahradu pro radost a ne pro to, abych jednotila mrkev) jsou nakonec v současné době tři. Je pravda, že jsem od začátku chtěla alespoň kousek na jahody a pažitku. Jenže manžel se přidal, že by rád brambory a děti zase chtěly hrách. A na to už jeden záhon nestačil. Teď mám tedy tři okrasné a tři užitkové, ale není to nic moc. Třetí záhon na letošní brambory jsem totiž musela udělat vedle skalky Plačící.
Vůbec jsem netušila, jaká je to věda, starat se o pár kytek a vymyslet, jak prostřídat jahody s bramborama. Budu se muset rozhodnout, zda nechám dva záhony jahod nebo jeden, aby nebyly brambory na stejném místě i příští rok. Zrovna když letos konečně děti začaly jíst jahodový džem a dort (jak k tomu došlo o tom bude samostatný článek), tak by se víc jahod hodilo. Že by to nakonec chtělo ještě jeden užitkový záhon? Ale kam ho dát, to teda nevím, neboť zahrada je jen 14 na 16 m.

Zahrada 2016

Fotky z loňského jara 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 27. června 2016 v 14:18 | Reagovat

Asi budete muset vždycky nějaký ten rok brambory oželet :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama