Turistika trochu jinak

8. června 2016 v 13:31 | Cecílie |  Děti a rodiče
Není to ještě tak dávno, co naše děti nadchl každý výlet. O víkendu vstávaly brzy a nemohly se dočkat, co budeme podnikat. Poslední dobou je ale představa ideálního víkendu (jejich představa) úplně jiná a trmácení se někde po lese do ní moc nezapadá. A tak mě malé nadšení z jejich strany pro nadcházející pěší túru nijak nepřekvapilo. Vše se ale obrátilo doslova o 180° v okamžiku, kdy se dozvěděly, že půjdeme s našimi známými.
Tyto společné výlety mají pořád v oblibě, protože je (nás) pak nebolí ani tak nohy od našlapaných km jako břicho od smíchu. Nevracíme se domů hladoví, protože po každém 1 km má někdo na něco chuť, a když jí jeden, jí všichni. Nikam se nechvátá, uděláme si čas podle potřeby, klidně celý den. Cesta nám vždy rychle uběhne, protože se povídá a každou chvíli soutěží. V tom spočívá hlavní kouzlo. Obětavá kamarádka má pro nás připravenou zásobu úkolů. Vymýšlí stále nové tak, aby odpovídaly věku dětí a byly zajímavé i pro nás dospělé. Soutěžíme ve smíšených rodinných týmech a za odměnu sbíráme čokoládové zlaťáky. Kdo má nejvíc, vyhraje. A o to přece jde. Zde neplatí, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Každý tým chce být ten nejlepší:) Najednou bychom pro zlaťák bojovali až do posledního dechu. Vzájemná rivalita mezi manželi, sourozenci i rodinami vytváří to pravé soutěžní ovzduší. Naštěstí je vše vymyšlené tak, aby rozhodovaly nejen znalosti, ale i pohybové dovednosti a náhoda. Pak se ani tým s nejmenším počtem zlaťáků nemusí cítit poražený.
Dvojice dospělý-dítě se vzájemně velmi dobře doplňují. Takový hod šiškou na cíl, když Vás bolí záda, kotník nebo rameno, je vyloženě nutné svěřit dětem. V přiřazování vlajek státům jsem ale taky úplně propadla a hlavní města si jako naschvál nedokážu vybavit, když je to potřeba co nejrychleji. Budu si muset některé znalosti trochu osvěžit, abych nebyla slabinou dvojice. Ovšem s postřehem asi nic nenadělám, v hledání rozdílů na čas prostě nemám šanci.
Pokud si chcete také vyzkoušet nějaký úkol, zkuste uhodnout, o jaké české přísloví, přeložené do vědecké češtiny, se jedná:
  • Chemická sloučenina vodíku s kyslíkem, jež produkuje minimálně bellů, působí erozí na vrstvy hornin, uložených podél její trajektorie.
  • Více než jednou ale méně než třikráte, urči velikost fyzikální či chemické veličiny, a méně než dvakráte, ale více než nulkrát použij způsobu obrábění, jímž se části materiálu od sebe oddělují.
  • Ztráta prostorového vnímání není na závadu suverenitě nad osobami touto ztrátou ještě více postiženými.
Odpověď si můžete zkontrolovat a více takových přísloví najít na:

Kontrola je možná také zde: 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama