Madera

12. července 2016 v 22:41 | Cecílie |  Bleskovky
První setkání s touto kapelou bylo náhodné a nezapomenutelné. Ani nevím, co to loni v červenci manžela popadlo, ale přišel s nápadem, že pojedeme na fesťák. Měla jsem trochu obavy, co nás tam čeká. Byla to taková hurá akce, jména kapel mi nic neříkala. Dopadlo to nad očekávání dobře. Na ten červencový večer strávený v zámeckém parku v Náměšti doteď vzpomínáme a jednu z kapel - Madera - jsme přidali do našich oblíbených.
Nejsem hudební znalec, ale od první písničky mi bylo jasné, ža tato kapela je jiná, výborná, originální no prostě skvělá. Aby ne, když v ní hrajou i profíci: Iván Gutiérrez (kytara a zpěv), Tadeáš Mesany (kontrabas), David Landštof (bubeník) a Ondřej Kabrna (tahací harmonika, klávesy). Při poslechu špičkové hry na tyto nástroje, kde žádný není pouze doprovodný, písní ve španělštině a tomu odpovídajícím rytmům vzniká opravdu jedinečný zážitek. Natolik nás to oslovilo, že jsme se vydali skoro po roce opět si kapelu Madera poslechnout naživo.
Museli jsme kvůli tomu ve všední den do Prahy, druhý den se nevstávalo do práce úplně dobře, ale stálo to za to (i když hráli jen ve třech). V malé Balbínově poetické hospůdce neboli Balbínce se sešlo asi padesát lidí. Hezkou atmosféru navodila i přítomnost maminky a tety I. Gutiérreze, které přiletěly z Kolumbie. Byl to takový malý koncert pro duši od velkých hudebníků. Jsem moc ráda, že jsme tuto kapelu objevili. Na nějaký koncert občas zajdeme, ale spíš výjimečně. Nelákají nás velké akce, kde je plno lidí, piva, řevu a vlastní hudbu není slyšet. Větší zážitek máme z akce tohoto typu, skromné, nepropagované, jen pro zasvěcené.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama