Velký Gatsby

21. srpna 2016 v 11:52 | Cecílie |  Filmy, knihy
Film natočený podle knihy F. Scotta Fitzgeralda se odehrává ve 20. létech minulého století v New Yorku. Režisér Baz Luhrmann se také podílel na scénáři a mimo jiné natočil i Moulin Rouge. Což je hlavně v první polovině filmu jasně patrné: velká výprava, spousta efektů dokreslující rozmařilé večírky bohatých, velmi pomalu se rozjíždějící děj. Jen pro zajímavost výborná hudba k tomuto filmu a také k Moulin Rouge a k filmu jemuž je věnován předchozí samostatný článek Daleko od hlučícího davu je dílem jednoho a téhož člověka - skotského filmového hudebního skladatele Craiga Armstronga.
Přestože mě zpočátku film moc nezaujal, druhá polovina to vynahradila. Zajímavé je vyprávění děje jeho přímým účastníkem, bratrancem Daisy, osudové ženy hlavního hrdiny (Daisy hraje Carey Mulligan, stejně jako hlavní hrdinku ve filmu Daleko od hlučícího davu, Jaye Gatsbyho výborně zahrál Leonardo DiCaprio).
Obraz zhýralé americké smetánky mě nijak za srdce nevzal, ale příběh Gatsbyho, pomalu se rozplétající a odkrývající jeho povahu ano. Velmi kontrastně vůči němu pak působí povahy Daisy a jejího manžela. Nepatřím k obdivovatelkám Leonarda DiCapria, ale jeho ztvárnění elegantního zbohatlíka a zároveň nešťastně zamilovaného snílka je tak opravdové...
Pokud si chcete o filmu přečíst více:
Nebo zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama