Článek dne

30. října 2016 v 21:21 | Cecílie |  Pohodové starosti
Tak se mi to povedlo. Měla jsem článek dne. Beru to jako úspěch, neboť si moc dobře pamatuji, jak jsem zpočátku záviděla známým, viditelným a úspěšným blogerům. Když jsem si Blog zakládala, ani mě nenapadlo, že by někdy také můj článek mohl být na titulní straně. Časem se ale některé články dostaly do výběru na Téma týdne, což bylo a je velmi milé a potěšující. Pak jsem byla přijata do Autorského klubu a teď článek dne. Nemyslím si, že jsem proto známá a úspěšná blogerka, ale mám z toho radost. Proto bych chtěla za výběry článků a přijetí do klubu poděkovat. A také se podělit o dojmy.
Svůj článek mezi články dne jsem objevila náhodou, při pravidelném procházení a čtení Blogu. Bylo to nečekané, článek už nebyl úplně nový a od většiny ostatních mírně odlišný, psala jsem ho trochu s nadsázkou, což obvykle nedělám. A tak jsem nevěřila svým očím. Nejprve se dostavila radost a pak zděšení. Co to přinese? Neznemožním se? Následovalo ověření, jestli je to opravdu můj článek a jestli ho lidi čtou. No jo, byl můj a fakt ho četli. Bylo zábavné a celkem překvapivé, jak se najednou na TOPlistu pohnula čísla. To, co jsem dříve neměla ani za týden, bylo rázem za jeden den. Takže mám nové rekordy v počtu přístupů on-line, za den, za týden, ... Teď už jsem samozřejmě zase zpátky na "svých číslech", možná přece jen malilinkato větších než dřív.
Velkou radost jsem měla z toho, že se v komentářích objevila diskuse. Někteří totiž nekomentovali můj článek, ale komentář na něj. Tímto také děkuji všem, kteří napsali svůj názor. Někteří se mnou souhlasili, někteří ne a velmi zajímavé byly komentáře vysvětlující, doplňující nebo upozorňující na omyl, kterého jsem se dopustila (doopravdy jsem nevěděla, že můžu je spisovně).
Odezvy v komentářích bych shrnula takto:
1. Poangličťování češtiny
Čtenáři se rozdělili na dvě skupiny: první s poangličťováním nesouhlasí, druhé se to zdá v dnešní době přirozené. Jazyk prý nesmí ustrnout, vývoj je nutný. S tím bych byla ochotná souhlasit, ale říkat: "To je funny", místo "To je dobře", mi i tak připadá zbytečné a nepřestalo mi to vadit.
2. Reklamy
Na stupiditě reklam se shodli všichni.
3. Názvy jídel
Poučná byla vysvětlení cizojazyčných názvů jídel v českých restauracích. Pokud název nemá český ekvivalent nebo je v něm obsažen určitý druh přípravy, měl by být ponechán v původním jazyce. Ale v jídelním lístku by mělo být uvedeno české vysvětlení.
4. Já
Některé komentáře se netýkaly článku, ale mě. Dozvěděla jsem se, že jsem úzkoprsá, rýpavá, otravná, protože nutím lidi mluvit se mnou na 100 % spisovně, patřím do starší generace a mám děsné jméno.
No, s většinou z toho už stejně nic nenadělám a přejmenovávat se nehodlám. Mně se také nelíbí všechna jména.

Mít článek dne pro mne byla zajímavá zkušenost. Není to jen o popularitě, je třeba být připraven i na kritiku. Já měla to štěstí, že slušné komentáře byly v jasné převaze. Potěšilo mě, že hodně lidí má na věc stejný nebo podobný názor, a pokud někdo s něčím nesouhlasil, vysvětlil proč. Člověka to může inspirovat, donutit podívat se na věc jinak, přehodnotit názor. A o tom by také Blog měl být.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie. Ronnie. | Web | 31. října 2016 v 22:34 | Reagovat

Gratuluji! :-) Mě se podařilo mít už 2x článek dne. Jeden měl samé pozitivní komentáře, ten druhý zase naopak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama