Drátování popáté – jak odrátovat kámen

7. října 2016 v 11:51 | Cecílie |  Drátování
Drátovací klasika jsou nádoby. K těm jsem se ale bohužel ještě nedostala. Zdá se mi to příliš těžké. Ať už bychom chtěli nádobu drátovat na dekoraci nebo kvůli opravě.
Raději jsem se pro začátek pustila do odrátování kamene. Je to vděčný objekt, oblázky se snadno najdou u řeky nebo u moře. Dobré je vybrat si akorát velký. Obrovský bude trvat dlouho a na začátek to může odradit, zbytečně malý se také nedrátuje dobře. Rovněž je třeba, aby byl pravidelný a pěkně zakulacený. Ne placák a ne moc kulatý.
Drátuje se slabým drátem (0,5 mm), ze kterého se vyrobí počáteční kytička a mohou se udělat ještě asi dvě řady šitou krajkou. Pak už je třeba udrátovanou "placičku" začít tvarovat, takže se nasadí na jeden konec kamínku a pokačujeme přímo na něm. Pokud se kamínek rozšiřuje, sem tam se udělají dvě očka místo jednoho, při zúžení se zase očka podle potřeby vynechají.
Pokud je třeba drát navázat, zakroutí se společně kousek starého a začátek nového drátu. Pozor, aby se neukroutil úplně! Až je práce hotová, trčící spojený drát se zkrátí a ohne tak, aby byl co nejméně vidět.

Začátek a rozšíření
Při zužování se vynechá v jedné řadě jedno nebo více oček.

Dárek nebo suvenýr je hotový:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. října 2016 v 13:07 | Reagovat

Opravdu pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama