Neboj se být svůj... marná snaha

10. října 2016 v 15:13 | Cecílie |  Téma týdne
Ráda bych napsala příběh o tom, jak se vyplatí být svůj. Jenže jsem si vzpomněla na kamaráda, u kterého to bohužel neplatilo. Příběh bude také o tom, že přetvářka se prostě pozná. Pokud nejsme sami sebou, žijeme v iluzi a ta nemůže trvat dlouho, i kdyby byla lepší než skutečnost.
Dotyčný kamarád byl o něco starší než my, pracoval (občas), moc toho nenamluvil, rád se napil, kouřil, nic moc nikdy neřešil, žádnou legraci nezkazil a často s námi jezdil na vodu. Zadák byl dobrý, ale jinak na něho nebyl moc spoleh. Nikdy jsme nevěděli, jestli s námi opravdu pojede, i když to slíbil.
Jak už to tak bývá, občas si někdo přivedl s sebou na akci nový objev, aby se bandě pochlubil, popř. drahou polovičku na vodě vyzkoušel. Jednou tak učinil i tento náš kamarád. Jeho dívka byla velmi hezká, milá, společenská. Trochu jsme se divili, co ji na našem kamarádovi tak oslnilo. Pak jsme se divili ještě víc, když jsme viděli, jak se kamarád chová. Vůči své dívce pěkně, galantně, nepil, nekouřil, nemluvil sprostě, dokonce nás nabádal ráno ke včasnému odjezdu, vařil čaj ke snídani, no prostě úplně jiný člověk. Milý, hodný, ten morous, jak jsme ho znali, byl pryč. A my mu to přáli, měli jsme radost z jeho proměny, mysleli jsme si, že fajn dívka v něm probudila jeho lepší já.
Jenže na další vodu prišel zase sám. A nebylo to proto, že by se jeho dívce s námi na vodě nelíbilo. Jak jsme později zjistili, rozešli se, protože milý společenský kluk se tak nějak změnil zpátky v morouse.
Podobná situace se opakovala ještě několikrát. Žádná z jeho dívek s námi nejela na vodu více než jednou. Možná se opravdu snažil, možná chtěl být lepší, než ve skutečnosti byl, ale nevydržel to dlouho. Byl z povahy spíše samotář a veselé společenské dívky se k němu ani moc nehodily. Snad pochopil, že nemá cenu ze sebe dělat někoho jiného a nakonec našel tu pravou.

Když má člověk strach z mínění druhých a snaží se kvůli tomu být někým jiným, není to opravdové. Sám sobě by si měl přiznat, že si jen na něco hraje. Pokud se chce doopravdy změnit, nestačí se jen jinak chovat. Je zapotřebí i jinak přemýšlet.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. října 2016 v 15:36 | Reagovat

Hezky řečeno, jde opravdu vidět že když si někdo hraje na někoho lepšího skončí to katastrofou :-)

2 Jenna Jenna | 10. října 2016 v 20:15 | Reagovat

Nikdo nevydrží dělat ze sebe někoho jiného dlouho,pak je to velký problém. Každý má být svůj a nepřetvařovat se . Pěkný a poučný článek

3 Baryn Baryn | Web | 11. října 2016 v 17:56 | Reagovat

Dlouhodobá přetvářka je hrozně obtížná. Ale věřím, že to nemyslel zle a opravdu se snažil být lepším. Nejlepší je zkrátka narazit na někoho, kvůli komu se nemusíme měnit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama