Walk the Line

12. října 2016 v 19:08 | Cecílie |  Filmy, knihy
Kolega v práci mi doporučil film. Proti svému zvyku jsem tentokrát vůbec netušila, o co v něm půjde. Obvykle, když se na něco dívám, tak dopředu alespoň tuším žánr, obsah, dobu, herce, ale tentokrát jsem to riskla úplně naslepo. Ani název mi nijak nenapověděl, což svědčí (svědčilo) o mé nevzdělanosti. Teď už totiž vím, že se tak jmenovala jedna z velmi úspěšných písní Johnnyho Cashe. Takže je jasné, že film byl o něm a musím říct, že mě velmi mile překvapil hned několikrát.
V roli Johnnyho Cashe byl skvělý Joaquin Phoenix, v roli June Cacterové zase Reese Witherspoon. Život tohoto významného kytaristy a zpěváka s velmi hlubokým hlasem nebyl jednoduchý. Pocházel z chudých poměrů, dětství i celý další život poznamenala tragická smrt jeho bratra, se kterým si velmi rozumněl. Totéž se však nedalo říci o jeho vztahu s otcem, který neměl pro mladšího syna pochopení. Proto odešel z domova, později se oženil a snažil se věnovat hudbě. Nakonec se mu podařilo díky vlastním a jedinečně podaným písním uspět, ale neznamenalo to pro něj automaticky štěstí. Popularita s sebou přinesla rozpad manželství, vyčerpání, alkohol, novou lásku, ...
Kromě hereckých výkonů a zajímavého životního příběhu film nabízí také množství písniček, které výborně podtrhují a posunují děj. Dokreslují povahu a originalitu jejich tvůrce a tvoří tak důležitou součást celého filmu.
Život Jonnyho Cashe mě natolik zaujal, že jsem si o něm ještě po shlédnutí filmu některá fakta dohledala a přečetla. Zajímalo mě hlavně, co bylo dál. Film totiž mapuje zhruba první polovinu jeho života. Více o něm najdete třeba zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 13. října 2016 v 2:43 | Reagovat

O tomto filmu slyším poprvé a mám ráda filmy o životě slavných lidí, mám ráda Reese Witherspoon, na film se ráda kouknu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama