Polsko Adventní Krakov a Vělička

21. prosince 2016 v 12:55 | Cecílie |  Cestování
Vydaly jsme se se sestrou na zájezd s cílem navštívit v Polsku adventní trhy, Krakov a solný důl ve Věličce. Musím říct, že vánoční atmosféra na mě nijak zvlášť nezapůsobila. Davy lidí, stánky a umělé osvětlené stromky se nám moc nelíbily.
O to více nás nadchla návštěva solného dolu s komplexem podzemních kaplí. Zpřístupněná trasa 2,5 km dlouhá představuje jen zlomek skutečné velikosti devítipatrového dolu s největší hloubkou 327 m. Přesto se jedná o impozantní prostory a prohlídka je jedinečný zážitek. Např. kaple sv. Kingy je dlouhá 54 m, 15 až 18 m široká a vysoká 12 m, navíc má nádhernou výzdobu (vždyť je to taky jedna z hlavních světových památek UNESCO).
V Krakově není nouze o zajímavosti a na rozdíl od vánočních trhů jsou zdejší památky opravdu unikátní. Wawel, královský zámek, katedrála, výstava věnovaná obrazu Leonarda da Vinciho Dáma s hranostajem, Královská cesta (Via regia), románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s největším vyřezávaným gotickým oltářem na světě, Collegium Maius (historická budova univerzity), Barbakan, židovská čtvrť Kaziměř a mnoho dalších míst rozhodně stojí za vidění.

Krakov


KaziměřVělička


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 21. prosince 2016 v 15:43 | Reagovat

Musel to být bezvadný výlet, snímky vypadají moc pěkně. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama