Souboj citu s rozumem při nákupu

9. ledna 2017 v 9:17 | Cecílie |  Pohodové starosti
Tento problém mi způsobil nákup. Nejednalo se o koupi ničeho typicky ženského. Nebude to tedy článek ve stylu černé boty potřebuji, ale červené se mi víc líbily, tak jsem vzala oboje. S tímhle bych problém neměla, v takovém případě vítězí vždy rozum. Jenže já zatoužila po sjezdových lyžích a jejich výběr pro mě nebyl snadný. Svoje současné už mám několik let, navíc už tehdy nebyly nové a jednalo se o starší model. Ovšem po orientačním průzkumu cen mi bylo jasné, že nové nebudou ani tentokrát.
Protože se ani tak nejedná o levnou investici a lyžuji ráda, chtěla jsem se na nákup řádně připravit. Zajímalo mě, jaká je v současnosti doporučovaná délka, zda se vyplatí investovat do lyží s tvrdším jádrem a jaký zvolit radius. Na internetu jsem našla, že pro začátečníka nejsou vhodné lyže závodní, že tvrdší lyže jsou rychlejší apod. Informací tohoto typu je plno, ale nic konkrétního. I vydala jsem se k odborníkům. Hrdě jsem žádala lyže pro pokročilejšího lyžaře, připravená na podrobnější rozhovor, nicméně mi byly okamžitě doporučeny asi čtvery lyže jedné značky, cenově zhruba stejné, všechny samozřejmě dámské. Měla jsem si vybrat, ale jak a z čeho?
Druhý pokus nedopadl o moc líp. Zvolila jsem jinou strategii, vybrala si lyže a zeptala se, zda by pro mě byly vhodné. Po tomto dotazu mi prodavač řekl, že se jedná o lyže tvrdší a tedy rychlé, což jsem si myslela a dál mě odkázal na zaměstnance jejich nedalekého servisu. V servisu chtěli vidět vybrané lyže. Tak jsem si jednu vypůjčila a přinesla ji ukázat. Nedoporučili mi je, proč nevím, ale po chvíli diskuse mi poradili jiné, stejné značky. Vrátila jsem se do obchodu s vypůjčenou lyží a našla ty údajně pro mě úplně nejlepší. Kromě toho, že byly už na první pohled opravdu hodně krátké, málem jsem je neunesla. Měly jiné vázání a byly o poznání těžší.
Nastal souboj rozumu, zda dát na rady odborníků (?), a citu tedy koupit si lyže dle vlastního laického uvážení. V tomto případě rozhodl cit.
Doma v klidu na internetu jsem vyhledala informace o zakoupeném modelu a ejhle! Zdá se, že jsou to přesně takové lyže, jaké jsem chtěla. Zda se mi na nich bude dobře jezdit, je věc druhá. Ale přestože jsem žena, myslím, že rychlejší a tvrdší lyže pro trochu delší oblouk zvládnu. Prozatím vyhrává 1:0 cit nad rozumem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 9. ledna 2017 v 13:13 | Reagovat

ahoj, sháním komentáře na mojí povídku, jinak předem se omlouvám za reklamu....jinsk já nikdy na lyžích sem nebyla... :-)

2 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 11:51 | Reagovat

Ach, lyze, lyzicky. Taky jsem nikdy nemela nove. A ted bohuzel i nekolik let nemam zadne. Ja bych se ale asi taky neudrzela a vyprdla se na odborniky. Obzvlaste, protoze bych chtela napriklad ruzovo fialove a oni by mi doporucovaly lyze na barvu nehlede :D
A lyze ja beru rozhodne kratsi, naposledy jsem to dopracovala v pujcovne a z k tem uplne nejkratsim- snowblade. :D
Ty blaho, bych lyzovala, az bych brecela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama