Nikdy se toho nevzdám... realita

20. června 2017 v 20:47 | Cecílie |  Téma týdne
Nikdy neříkej nikdy aneb člověk míní pánbůh mění. Jako dítě jsem bydlela a vyrostla na vesnici. V domě se zahradou, blízko les, rybník, louky a pole. Tenkrát jsem si neuměla představit, že bych žila jednou třeba v paneláku a už vůbec ne ve městě. Přesto teď v dospělosti ve městě bydlím a není to v domě se zahradou.
Život je o kompromisech, takže se mačkáme čtyři v malém panelákovém bytě. Čeho jsem se ale nevzdala je les, louka, pole, rybník a zahrada. Vše máme v dosahu 5 až 20 min pěší chůze. Nebylo tomu tak vždy! Zpočátku jsme bydleli jinde, ale nebyla jsem tam vůbec spokojená. Bylo mi do pláče a v paneláku jsem si připadala jako ve vězení, když jsem měla okolo sebe jen další domy a město. Tak jsme zkusili bydlet mimo město. Sice bylo blíž k přírodě, ale mezi místní jsme nějak nezapadli. Neměli jsme tam známé, kořeny, příbuzné, byli jsme tam bráni za ty cizí. Rozhodli jsme se z mnoha důvodů pro další stěhování do většího města, které poskytuje víc anonymity. Lidé jsou zvyklí, že se někdo přistěhuje, odstěhuje, nikdo se o to většinou nezajímá a neptá proč. Bylo nám jasné, že chceme do města a zároveň mít kousek do přírody. Samozřejmě nebylo jednoduché takové bydlení najít.
Nezapomenu na ten pocit, jak jsem si šla prohlédnout okolí bytu, o jehož koupi jsme uvažovali a najednou uviděla pole. Jen matně jsem tušila, že někde nedaleko je rybník, ale že je to úplně na konci města mě udivilo. Hlavou mi blesklo, jo, tak tady to půjde. O tom, jak to šlo svědčí skutečnost, že další stěhování zatím nebylo.

Potřebuji mít pocit, že mám kam uniknout před starostmi a lidmi a prací a povinnostmi a proto potřebuji kolem sebe volný prostor, zeleň a kousek přírody. Dokud to jen trochu půjde, nevzdám se zahrádky, kterou mám za rohem, i když je to spousta práce. Nevyměním náš maličký byt za větší a neopustím naše nijak zvlášť pěkné město, protože jinde bych těžko měla stejně daleko do lesa jako na náměstí a toho se nevzdám.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

3 GVKB GVKB | E-mail | Web | 21. června 2017 v 7:38 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama