Ale stálo to za to!

13. srpna 2017 v 22:29 | Cecílie |  Pohodové starosti
Jak jsem již psala, následky onoho parádního rána jsem si z dovolené přivezla domů. Popravdě to nebylo jen z onoho rána, ono se k tomu tak nějak pomalu, postupně schylovalo už delší dobu. Pořád jsem si říkala to koleno vydrží, to bude dobrý. Jenže po tom úžasném běhu po pláži jsem ucítila takové divné lupnutí, píchnutí a jinou bolest. Věděla jsem, že to už dobrý nebude. Naštěstí to bylo těsně před návratem domů.
Bylo mi jasné, že musím k doktorovi. Nestalo se mi to poprvé, na kolena trpím od dětství. Vyhledala jsem si na internetu naposledy navštíveného doktora, abych si ověřila, zda se od posledně něco nezměnilo nebo nemá dovolenou. Zdálo se, že je vše vpořádku, tak jsem k němu v určené ordinační hodiny odhodlaně vyrazila. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zdolala schody do druhého patra a u dveří do čekárny vidím místo klasické cedulky izolačkou přidělaný A4 papír a na něm černým fixem rukou psáno:

ORDINACE Mudr. Jméno a příjmení, které mi vůbec nic neříkalo
První datum začátek července od 9 do 15
Druhé datum konec července od 9 do 15

Přečetla jsem si to asi pětkrát, vůbec jsem nepochopila, kde je doktor, který tam má být a zda tam ještě někdy vůbec bude. Tak jsem usoudila, že tudy cesta nevede a raději se hned pokusila vyhledat jiného lékaře. Měla jsem štěstí, že jsem našla takového, který neměl dovolenou, zrovna ordinoval a neobjednával měsíc dopředu. Stačilo jen dostatečně dlouho počkat, až na mě přijde řada. Koleno mi ošetřil a odeslal na rehabilitaci. Ale to mi nestačilo, chtěla jsem vědět, kdy se zase mohu vydat běhat. Odpověď mě poněkud zarazila: "Běh je dobrý sport, ale ne pro ty, co nemají vpořádku kolena. Doporučuji plavání a jízdu na kole." To já přece všechno vím a proto neběhám maraton. Šla jsem k doktorovi, abych mohla zase v klidu běhat svých pár kilometrů. Ne aby mi řekl, že se na to mám vykašlat.
Možná jsem to opravdu trochu přešvihla (ne každý si na dovolené u moře dokáže uhnat vodu v koleni), ale stálo to za to!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KAY KAY | Web | 13. srpna 2017 v 22:40 | Reagovat

Moja kamarátka mala tiež problémy s kolenom a nedokázala sa vzdať atletiky, kým jej ho nemuseli prevŕtať :-( Snáď sa čo najskôr vyzdravíš

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 23:57 | Reagovat

Ségra měla jednou taky problémy s kolenem a nesměla běhat, až si pořídila problémy se zády a musela s tím běháním zase začít :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama