První mimozemský kontakt... v kině

30. září 2018 v 20:19 | Cecílie |  Téma týdne

Ve čtvrtek jsem kvůli množství komentářů-spamů článek stáhla. Omlouvám se za jeho druhé publikování. Moc děkuji za komentáře, které mi stihli napsat Čerf, Kitty a Klavesnicetuka.

Jen málo zážitků z dětství si pamatuji tak dobře jako tenhle. Moje starší sestra mě vzala do kina. Už to samo o sobě byl zážitek a dobrodružství:) Já, malé dítko chodící sotva do školky jsem někam šla pouze v doprovodu své starší, školou povinné sestry.
Nebylo to poprvé, co jsem byla v kině. Chodila jsem do něj moc ráda, občas jsme zašli na pohádku nebo film pro děti. Jakmile se v sále setmělo, ani jsem nedýchala a čekala, až se začne na plátně objevovat obraz, rozezní se hudba a začne se odvíjet děj. Sestra mi řekla, že jdeme na "pohádku, ale natočenou v cizí zemi". Byla jsem zvědavá, jak bude vypadat princezna, jestli nebude třeba krásnější než ty naše. A co za hrdinský čin vykoná princ, aby si princeznu mohl vzít za ženu?
Jaké bylo mé překvapení (údiv a zklamání), když jsem pochopila, že to tentokrát není pohádka pro mě, ale hlavně pro sestru. Žádná zakletá královská dcera nečekala na záchranu. Jen malý kluk se spřátelil s jakousi divnou obludou. Přesto jsem se snažila pochopit děj, rozeznat dobro od zla a - nebrečet buď strachy nebo obavami z toho, jak to dopadne. Celý film byl plný světelných efektů, překvapení, napětí, tajemství a mně dosud neznámých věcí. Už tušíte o jaký film šlo? Místo spanilé princezně jsem nakonec fandila šeredné obludce z vesmíru, kterou zapomněli na Zemi a jejímu pozemskému kamarádovi.
E. T. si mě (stejně jako spoustu dalších diváků) získal svým dobrosrdečným výrazem, bezbranností, touhou po domově a upřímností. A to byl můj první mimozemský kontakt. V mé dětské duši se poprvé ozvala otázka, zda by se něco takového mohlo stát doopravdy. Předtím mě o mimozemšťanech vůbec nenapadlo přemýšlet. Od té doby stále, tak nějak ve skrytu duše, doufám, že pokud někde nějaká mimozemská civilizace existuje, je stejně krásně ošklivá a sympatická jako E. T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama